31.7.10

4 päevane jalgrattamatk Lahemaal

Tallinna ja Harjumaa Kurtide Ühing korraldas huvilistele 4 päevase jalgrattamatka Lahemaal. Grupis olid staažikad matkalised.
22.juulil, esimesel päeval tabas meid kurb sündmus. Kaks tundi enne matka varastati Erikult Kristiine keskuse juures jalgratas. Erik loobus jalgrattamatkast, sest ta pidi olema politseijaoskonnas.
Rong viis 7 matkalist Tallinnast Kadrinasse. Külastasime Kadrinas elavat kurti, kes oli meid nähes rõõmus. Seejärel lahkusime Kadrinast ja higistasime jalgratastega palaval õhtul. Jõudsime Viitnasse. Ebameeldiv oli see, et seal polnud võimalik telkida järvede ääres ja isegi puhkekeskuse juures. Kohalikud kalamehed soovitasid meil telkida suure järve ääres hoolimata keelust infotahvlil. Seal polnud lõkkekohta, õnneks oli Jaanol kaasas gaasipõleti. Pärast ujumist sõime suppi, mida keetis Liis ja pärast söömist vajusime kohe unne.
Teisel päeval väntasime Palmses, Sagadis, Vihulas, Vainupeal, Altjal, Vergis, Lobineemel, Võsul ja jõudsime Käsmu. Metsa infotahvlil oli märgitud telkimisala, aga me ei leidnud seda. Hiljem leidsime kasutatud lõkkekoha ja panime telgid üles. Pärast suplust soojas merevees sõime Kaido tehtud makaronivormi. Liis oli üliväsinud ja heitis telgis pikali. Sõitsime ratastega 90 kilomeetrit Jaano mõõdetud käe järgi. (Hiljem mõõtsin niidiga kaardil teed, oli 70 kilomeetrit)
Öösel sähvis äike ja sadas tugevasti vihma, aga magasime sügavalt.
Kolmandal päeval otsustasid Liis ja Jelena katkestada matka. Liisi isa viis neid koju. Sellel päeval läbisime Pärispea ja Juminda poolsaari. Sadas seenevihma. Poolsaartel on kirjeldamatult ilus maastik suurte kividega, mida oli palju. Veel oli vanaaegseid maju. Õhtul ootas meid mõnus Tsitre telkimisala, kus oli kõik olemas. See on populaarne koht, kus on palju telke. Väntasime kaardil mõõdetud niidiga kokku 65 kilomeetrit.
Viimasel päeval oli palav ilm, 30 kraadi sooja. Sõitsime viiekesi Tsitrest Kehrasse 30 kilomeetrit.
Kokkuvõtteks jäime väga rahule. Saime tunda erinevaid lõhnu: metsmaasikate, männiku, lillede, vee heina, vihma. Ja sõnnikulõhna. Tavaliselt sõitsid autod meist mööda, aga meie saime mööda sõita aeglasest veeautost, mis lehmadele vett viis. Olime õnnelikud. Sõitsime 4 päevaga kokku 180 kilomeetrit.
Veiko ootab juba uuel suvel järgmist jalgrattamatka. Täname Jaanot, kes oli teejuht, Rihot ja Jelenat vahvate piltide eest, Liisi maitsva söögi eest, Veikot lõkke tegemise eest ja Kaidot tagavara tassimise eest.


Maret, Liis ja Jelena :)


Riho, Veiko, Kaido ja Jaano :)


Mida pilt jutustab?

Kommentaare ei ole: