17.7.16

Esimene kurtide samasooliste pulm Eestis

16.juulil toimus kurtide samasooliste pulm Eestis, Viimsi Vabaõhumuuseumis. See on kurtide kogukonnas esimene samasooliste pidu. Gert Eestist ja Martin Saksamaalt abiellusid 2 nädala tagasi.
Õnne paarile!
Pildid  - http://www.vecherka.ee/748609/smotri-gei-svadba-byla-sygrana-segodnya-v-viimsi

Väljavõte Õhtulehest
Gert räägib, et kohtus Martiniga 2014. aasta septembris, kui sakslane Eestit külastas. Martin, kellele meeldib tutvuda uute inimestega, tahtis Eestis mõne kurdiga kokku saada. Kuna kurtide maailm on Gerdi sõnul väike (kurte on Eestis umbes 1500–2000 G. V.), viiski saatus kahe mehe teed kokku.
 Romantiline kohtumine
Gert tunnistab, et tegelikult polnud ta Martiniga kohtumisest huvitatud, sest ta ei pidanud sakslast enda tüüpi inimeseks. “Aga ta palus väga kokkusaamist ja tahtis, et ma näitaksin talle eesti loodust, kuna ta talle meeldib loodus.” Lõpuks jäi Gert nõusse ja nad kohtusid 15. septembril Pärnus.
Alguses oli Gert väga häbelik, Martin aga julge. Nad siirdusid koos Soomaa rahvusparki ja esimesel ühisel jalutuskäigul sulas Gerdi esialgne ükskõiksus Martini suhtes kiiresti. Äsja kohtunud rääkisid palju juttu (Gert ja Martin suhtlevad saksa viipekeeles). Peagi avastas Gert, et Martin on väga armas inimene.
“Ma tahtsin talle ka Viljandi linnust näidata. Läksimegi Viljandisse ja seal oli meie esimene suudlus. Pärast seda läksime Võrtsjärvele,” kirjeldab Gert romantilist päeva. Selle aja peale oli asi tema sõnul juba nii isiklikuks läinud, et noored otsustasid suhtesse astuda.
Gert kinnitab, et sai juba viieaastaselt aru, et talle meeldivad mehed, aga nii-öelda kapist välja julges ta tulla alles 19aastasena. Martin pidas end varem biseksuaalseks, kuid 20aastaselt mõistis temagi, et talle meeldivad mehed rohkem.

Kommentaare ei ole: