14.1.16

21 päeva!?


Oleme väga mures teie kehvasti mõistetavast suunamiskirja soovitusest rehabilitatsiooniplaani koostamiseks (mis on vajalik puuderaskusastme määramiseks ja teenuste saamiseks). Lapsevanem sai lapsele suunamiskirja kätte posti teel 18.detsembril. Aga dokumendil on kirjas väljastamise kuupäev 15.detsember. Kumba kuupäeva peame suunamiskirja kättesaamiseks arvestama? Te saatsite pikka nimekirja rehabiliatsiooniteenuse pakkutajatest, mida on vaja luubiga lugeda, et sobivat pakkujat leida.
Tekkis probleem 21 päeva jooksul registreerida aega,teenusele kuna need päevad kattusid jõulude ja aasta lõppu. Pakkujad on vist viimastel päevadel reh. teenuse raha otsas või ootavad uut aastat seotud reh.plaani muudatustest.
Me ei leidnud sobivat pakkujat, kes tunneb kurtide tausta ja nende erivajadusi, s.h. viipekeelse taustaga inimeste eripära. Otsisime teenusepakkujat Tallinnas, valisime välja Astangu teenuse pakkujat, sest mõtlesime, et neil on olemas viipekeeletõlgid ja kurdid õpilased, ju siis teavad ka kurtide kohta.  Saatsime kirja järjekorda võtmise kohta Astangule 4.jaanuaril, aga saime eitava vastuse 12.jaanuaril. Arvestasime 21 päeva nõuet registreerimiseks. Tähtaeg oli 8.jaanuarini nagu te nõuate. Astangult saime soovituse, et pöörduda teise pakkuja poole. Ootasime 2 päeva vastust, siiamaani pole vastanud. Oleme mures, et tähtaeg 8.jaanuar on juba möödas.
Uurisime Vaegkuuljate Liidu kaudu, kust saime teada, et kurdi lapse puhul oleks võimalik registreerida Tartu Kõrva Kliinkumi või Tallinna Lastehaiglasse. Miks te soovitate pikka nimekirja pakkujatest, mis eksitab? See nimekiri võiks olla kuidagi puudeliikide kaupa, siis ei teeks valesid valikuid ja ei raiskaks aega.
Me ei soovi minna Tartusse, kuna elame Tallinnas. Tekib küsimus, kas Tallinna Lastehaigla või teine teenuse pakkuja tunneb kurtide tausta ja muretseb viipekeeletõlgi?  Küsin seda sel põhjusel, et Tallinna linn annab igale kurdile täiskasvanule 2 tundi kuus (seoses rahalise mahu piiriga), need tunnid on väärtuslikud eraelu jaoks.

NB! See lugu on saadetud sotsiaalkindlustusametile.

Kommentaare ei ole: