9.8.10

Porkuni kooli vilistlaste kokkutulek

7.augustil toimus Porkunis kauaoodatud kooli vilistlaste kokkutulek. Üritus oli pühendatud Porkuni Kurtide Kooli 85.aastapäevale. Enne 7. augustit registreeris ühingute kaudu 402 inimest, kuid kohapeale tuli juurde 74 soovijat. Kokku oli 476 osalejat vanuses 0 – 85. Kurtide lemmikkohta Porkunisse oli tulnud osalejaid kogu Eestist, mõned Soomest, Rootsist, Taanist, Saksamaalt, Inglismaalt ja Venemaalt. Tallinnast käis endist kooli vaatamas 200 inimest. Osa inimesi pole õppinud Porkunis ja nad olid huvitatud vilistlaste armastatud kohast. Porkuni lummab oma ilusa mõisa ja kauni kohaga. Kahjuks ootab mõisa ees tume tulevik, kuna praegune kool kolib järgmisel aastal uude majja. Keegi ei tea, mis saab mõisast edasi. Mõis ootab kas rikast omanikku või lastakse sel laguneda.
34 kraadine päikesepaisteline ilm tervitas osalejaid, kuid pani neid higistama ja otsima jahedat kohta. Külalised tuulutasid ennast pabertaldrikutega. Kuum ja lämbepäev tundus osalejatele nagu tõeline saun.
Hommikust õhtuni viibeldi ,,Tere, tere, tere“. Vanad, keskealised ja noored kurdid tervitasid rõõmsalt, pigistasid soojalt kätt ja kallistasid omavahel hoolimata higisest kehast. Kohtuti ka endiste õpetajatega. Kooli endine pedagoog Jüri Thalfeltd, kes on Eda Ines Etti vanaisa, oli rõõmupisarais, kui nägi oma endisi õpilasi.
Aktusel vanalinnas tervitasid kohalviibijaid Eesti Kurtide Liidu esimees Tiit Papp, praegune kooli direktor Tiit Leemets ja 1972 – 1982 aastatel töötanud kooli direktorina Kaljo Pilt. Meeldivaid mälestusi ja armsaid tänukõnesid tuli kaua töötanud koolis pedagoog Elle Ojasaarelt ja vilistlastelt Alfons Kuusk, Aarne Võsa, Merike Mändsoo ja Alar Liin. Aktiivne vanaproua Maimu Sabal viiples ilusaid mõtteid lõpetuseks. Näitering esines vahvat etendust ,,Kurtide kooli ajalugu“. Publik oli sellest joovastuses. Lilli Pärn pajatas viipekeeles anekdoote Porkunist.
Järgnes pikk söögiaeg, ühispildistamine ja ei puudunud ka väsimatud vestlused omavahel. Järvevesi jahutas higiseid külalisi. Päikeseloojangul lahkusid osalejad positiivsete elamustega koju.
Selline üritus oli kurtide kogukonnas erakordne ja osalejate arv oli rekordiline.
Raivo: Õppisin 3 aastat Porkunis, läksin Tartusse kooli. Kohtusin paljude endiste koolikaaslastega Eestist. Paljud neist on aastatega muutunud.
Eleriin: Megatore päev. Sain palju kurte näha. Naersin kõvasti etenduse pärast. Oli põnev vaadata Eesti Kurtide Spordiliidu triatloni.
Foto: Kairit Olenko Eesti Kurtide Liidust
pildid
video

1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

olge tänatud, ilus ja armas jutt.