12.10.08

Eriku tähtis päev

27.september oli mulle tähtis, kuna sel päeval toimus Tallinnas Pirital jooksumaraton. Minule oli see elu esimene maraton.
26. rahvajooksu distantsid olid 5, 10 ja 42,1 km. Kohtusin seal Merje ja Jaanoga. Uudistasime jooksuvõistlust. Enne starti hakkasin tegema soojendust. Start oli koos 10 ja 42,1 km jooksjatele. 8 km järel pöördusime meie maratonirajale. Jõin jooksmise ajal küll palju vett, kuid 25 km järel tuli väsimus ja jalakrambid. Ei saanud joosta, hakkasin käima ja vahel jälle jooksin. Kui jõudsin 39 km-ni, püüdsin joosta edasi finišisse. Kohale jõudes tundsin palju rõõmu. Sain ajaks 4 tundi 2 minutit 49 sekundit ning 66. koha. Meie tuntuim maratoonar Taavi Tambur surus mu kätt ja tänasin teda, sest olen treeninud ja õppinud jooksma Nõmme staadionil.
Meistriks tuli Aleksei Markov ajaga 2:32.02, naistest Kaja Vals 3:16.14. Osavõtjaid oli kokku 91. Olin rahul.
Pärast maratoni läksin kurtide päeva tähistama. Oli meeldiv kui tervitati aplausiga klubis.
Aastaid kahtlesin, kas võtta maratonist osa. Tänavu tuli nii palju julgust, et minna.